Indian Wells. Trzysetowa batalia Hurkacza z Dimitrowem bez happy endu

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz przegrał z Grigorem Dimitrowem w ćwierćfinale BNP Paribas Open. Po trzysetowej walce Bułgar wygrał 3:6, 6:4, 7:6(2).

Niespodziewanym przeciwnikiem Huberta Hurkacza w ćwierćfinałowym pojedynku był Grigor Dimitrow. Bułgar wyeliminował z imprezy turniejową „jedynkę”, Daniiła Miedwiediewa.

Pierwszy set ułożył się bardzo dobrze dla naszego tenisisty. Pomimo tego, że przez większą część seta obaj zawodnicy utrzymywali podanie, pewniej robił to Hurkacz. W całej odsłonie stracił zaledwie cztery punkty we własnych gemach serwisowych. Sam natomiast wypracował sobie trzy okazje do przełamania podania rywala, wykorzystał jedną z nich w ósmym gemie i domknął tę partię własnym serwisem.

Reakcja Bułgara była szybka. To on jako pierwszy w drugiej partii uzyskał przewagę przełamania. Równie błyskawicznie zareagował jednak Polak, odrabiając straty w kolejnym gemie. Kolejne okazje na objęcie prowadzenia przez naszego reprezentanta pojawiły się w siódmym gemie, lecz Dimitrow wyszedł z sytuacji zagrożenia i utrzymał podanie od stanu 15:40. Końcówka tej odsłony ułożyła się lepiej dla Bułgara. Przełamał podanie Polaka w kluczowym momencie i wyrównał stan w setach.

Pomimo dwóch rozegranych setów, obaj zawodnicy nie spuszczali z tonu w trzeciej partii. Bułgar imponował grą z kontry. Po stronie Polaka pojawiło się jednak kilka niewymuszonych błędów, które dały Bułgarowi prowadzenie. Od stanu 2:5 szala ponownie przechyliła się na stronę Hurkacza, który wygrał trzy gemy z rzędu. O ostatecznym rozstrzygnięciu meczu zadecydował tiebreak. Zaczął się on mini-breakiem dla naszego tenisisty, lecz od tego momentu do końca Polak wygrał już tylko jeden punkt. Po dwóch godzinach i 37 minutach do półfinału imprezy awansował Grigor Dimitrow.

Choć oficjalny ranking zostanie zaktualizowany w poniedziałek, po przegranej Diego Schwartzmana z Cameronem Norriem pewne jest, że Hubert Hurkacz zadebiutuje w czołowej dziesiątce klasyfikacji.


Wyniki

Ćwierćfinał singla

Hubert Hurkacz (Polska, 8) – Grigor Dimitrow (Bułgaria) 6:3, 4:6, 6:7(2)