Indian Wells. Udane otwarcie obrończyni tytułu, porażka Sabalenki

Paula Badosa pokonała Terezę Martincovą 6:2, 7:6(4) i udanie otworzyła swój występ mający zaprowadzić ją do obrony tytułu. Do kolejnej rundy awansowała również rywalka Hiszpanki z ubiegłorocznego finału, Wiktoria Azarenka. Z kolei pożegnała się ze zmaganiami jej rodaczka – Aryna Sabalenka.

Trzecia rakieta świata w tym roku po raz trzeci pojawiła się na kortach Indian Wells Tennis Garden. Przed czterema laty Białorusinka zakończyła zmagania na trzeciej rundzie, a przed trzema na czwartej. W tym roku trzecia rakieta świata przegrała już w pojedynku drugiej rundy. Niespodziewaną pogromczynią tenisistki z Mińska okazała się Jasmine Paolini. Dla sklasyfikowanej na 46. pozycji rankingu WTA Włoszki jest to pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z top 10 rankingu w ich czwartej konfrontacji.

– Po pierwszym przegranym 2:6 secie nawet nie myślałam, że mogę wygrać to spotkanie. Zaczęłam jednak krok po krok zbliżać się do rywalki i ostatecznie udało mi się odnieść zwycięstwo. Starałam się grać mocną, długą piłkę, trochę narzucić swoje warunki gry i ostatecznie to doprowadziło mnie do wygranej – nie kryła radości tenisistka, której kolejną rywalką będzie Viktorija Golubić. Szwajcarka w trzech setach uporała się z Julią Putincewą.

Udanie swój występ na kortach Indian Wells Tennis Garden rozpoczęła Paula Badosa. Obrończyni tytułu w dwóch setach uporała się z Terezą Martincovą. W trzeciej rundzie jest już również finałowa rywalki tenisistki z Półwyspu Iberyjskiego – Wiktoria Azarenka. Turniejowa „trzynastka” w dwóch setach wygrała pojedynek z pogromczynią Magdy Linette – Astrą Sharmą.