Indian Wells. Venus Williams i Caroline Wozniacki z przepustkami od organizatorów

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Obecnie światowa czołówki tenisowa kobiet rywalizuje podczas turnieju WTA 1000 w Doha. W marcu tenisowa karuzela przeniesie się do Stanów Zjednoczonych, gdzie odbędą się imprezy tej samej rangi w Indian Wells oraz w Miami. Organizatorzy tej pierwszej imprezy pochwalili się w czyje ręce powędrowały pierwsze „dzikie karty”. Otrzymały je Venus Williams oraz Caroline Wozniacki.

Po styczniowej rywalizacji w Australii i Nowej Zelandii oraz lutowej na Bliskim Wschodzie, kolejnym miejscem, które odwiedzą najlepsze tenisistki i tenisiści świata są Stany Zjednoczone. Tam w marcu zostaną rozegrane dwa turnieje, które rangą miejsca ustępują jedynie turniejom Wielkiego Szlema.

Pierwszą z marcowych imprezy jest zaplanowana w dniach 6-17 marca BNP Paribas Open. Na liście startowej w Kalifornii jak zawsze nie brakuje wielkich gwiazd. Listę startową tegorocznej edycji u mężczyzn otwiera Novak Dżoković, a u pań najwyżej rozstawioną ma być Iga Świątek. Serb to pięciokrotny triumfator turnieju w Kalifornii, a Polka nie miała sobie równych w 2022 roku.

Wśród tenisistek, które powalczą o tegoroczny znalazły się dwie utytułowane zawodniczki. Jak poinformowali organizatorzy dwie dzikie karty powędrowały do Venus Williams i Caroline Wozniacki. Amerykanka to trzykrotna półfinalistka turnieju w Indian Wells. Z kolei Dunka to najlepsza zawodniczka rywalizacji z roku 2011 oraz finalistka z lat 2010 oraz 2013.