Indian Wells. Wielki hit odwołany! W drugim półfinale walka trwała dwie i pół godziny

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Roger Federer i Dominic Thiem zagrają w niedzielnym finale BNP Paribas Open w Indian Wells. Szwajcar, 5-krotny mistrz kalifornijskiej imprezy, w półfinale miał zmierzyć się z Rafaelem Nadalem. Jednak do spotkania dwóch żywych legend tenisa nie doszło z powodu kontuzji kolana Hiszpana. W drugim półfinale Dominic Thiem pokonał 7:6(3), 6:7(3), 6:4 Milosa Raonicia.  

Pojedynek Thiema z Raoniciem miał być przystawką przed starciem gigantów, a okazał się daniem głównym przedostatniego dnia rywalizacji w Indian Wells. To za sprawą Rafaela Nadala, który wycofał się z rywalizacji. Hiszpan ma duże problemy z prawy kolanem, które dały o sobie znać podczas ćwierćfinałowego pojedynku z Karenem Chaczanowem. – Moim celem jest być przygotowanym na kolejne spotkanie, ale nie mogę zagwarantować, w jakim stanie się jutro obudzę – mówił tuż po odniesieniu zwycięstwa nad Rosjaninem wicelider rankingu ATP.

Niestety, stan jego zdrowia nie uległ poprawie. Hiszpan zrezygnował z występu w półfinale w Indian Wells i przy okazji wycofał się z nadchodzącego turnieju w Miami. Na korty ma powrócić w Monte Carlo. 

Kibice zgromadzeni w Indian Wells na pewno nie byli zadowoleni z takiego rozwoju sytuacji, ale wysoki poziom pojedynku Thiema z Raoniciem w pewien sposób zrekompensował brak drugiego półfinału. Austriak w całym meczu popełnił tylko dziewięć niewymuszonych błędów! Biorąc pod uwagę, że spotkanie trwało 2 godziny i 30 minut, to doskonały wynik! Raonic również nie mógł mieć sobie wiele do zarzucenia. W dwóch pierwszy partiach ani razu nie dał się przełamać. Chwila słabości przytrafiła mu się dopiero w trzecim secie i zadecydowała o losach rywalizacji. 

Thiem wygrał to niezwykle wyrównane spotkanie 7:6(3), 6:7(3), 6:4 i odniósł tym samym jeden z największych sukcesów w karierze. 25-letni Austriak nigdy wcześniej nie grał w finale turnieju ATP Masters 1000 na nawierzchni twardej. Od czasu do czasu potrafi się jednak odnaleźć na szybkiej nawierzchni. Pod koniec poprzedniego sezonu wygrał turniej ATP w Petersburgu. 

W zaplanowanym na niedzielę finale Federer i Thiem zagrają ze sobą po raz piąty. Do tej pory wygrali po dwa mecze. 

 


Wyniki

Półfinały singla:
Dominic Thiem (Austria, 7) – Milos Raonic (Kanada, 13) 7:6(3), 6:7(3), 6:4
Roger Federer (Szwajcaria, 4) – Rafael Nadal (Hiszpania, 2) walkover dla Szwajacara