Indian Wells. Wiemy kiedy swe pierwsze mecze zagrają biało-czerwoni

/ Jakub Karbownik , źródło: www.twitter.com/własne, foto: AFP

Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz to troje biało-czerwonych, których na pewno zobaczymy w tegorocznej edycji BNP Paribas Open. We wtorek nad ranem polskiego czasu nasi tenisiści nie tylko poznali rywali z którymi przyjdzie im się zmierzyć. Także dowiedzieli się kiedy rozegrają swe pierwsze mecze.

W rywalizacji pań zarówno Iga Świątek jak i Magda Linette są rozstawione. To znaczy, że muszą poczekać na wyłonienie swych pierwszych rywalek. Zarówno raszynianka jak i poznanianka trafiły do górnej połówki drabinki. Pierwsze mecze z tej części drabinki zostaną rozegrane w czwartek, będą to mecze pierwszej rundy. A spotkania drugiej rundy zaplanowano na soboty. I właśnie wtedy do gry wejdą turniejowe: „jedynka” i „dwudziestka”.

Podobnie jak Świątek i Linette u pań, tak samo Hubert Hurkacz u panów znalazł się w górnej połówce drabinki. I tak samo jak u pań te mecze zaplanowano na czwartek, wtedy wrocławianin pozna pierwszego rywala, i sobotę, gdy nasz zawodnik wejdzie do gry.

Zatem sobotę 11 marca będzie można nazwać polskim dniem na kortach w Indian Wells. Dokładny plan gier na dany dzień poznamy dzień wcześniej, czyli w piątek.