Indian Wells. Wykorzystana szansa Magdaleny Fręch

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Magdalena Fręch dostała się do drabinki turnieju głównego BNP Paribas Open jako szczęśliwa przegrana z eliminacji. W meczu pierwszej rundy trzecia rakieta Polski pokonała Marynę Zanevską i teraz czeka ją spotkanie z jedną z gwiazd imprezy.

Łodzianka nie może być w tym roku zadowolona ze swoich występów. Zagrała tylko w jednej imprezie głównego cyklu, w WTA 250 w Austin odpadła w pierwszej rundzie. W pozostałych turniejach kończyła występ na etapie eliminacji. Niewiele brakowało, a tak samo byłoby w Indian Wells. Polka w finale eliminacji przegrała Ashlyn Krueger. Jednak pozostała na miejscu, bo liczyła na to, że jakaś przeciwniczka się wycofa i Polka zajmie jej miejsce. I tak się właśnie stało. Z turnieju wycofała się Lauren Davis, a w miejsce Amerykanki weszła Fręch.

Faworytką spotkania była Zanevska. Jednak to Polka ostatecznie triumfowała 4:6, 6:4, 6:2. W pierwszej odsłonie nasza tenisistka prowadziła 4:2. W tym momencie jednak rywalka wzięła się do pracy i zapisała na swym koncie kolejne cztery gemy, a to jej dało wygranego seta. Druga odsłona miała podobny przebieg do pierwszej. Ponownie łodzianka prowadziła 3:0, a następnie 4:1 i ponownie rywalka zaczęła odrabiać straty, doprowadzając do wyniku 4:4. Kolejne dwa niezwykle wyrównane gemy wygrała Fręch i doprowadziła do decydującej partii. Ta rozpoczęła się od prowadzenia Polki 2:0, ale po chwili na tablicy wyników widniał już remis. Na więcej jednak Belgijki ukraińskiego pochodzenia nie było stać. Nie wygrała już żadnego gema i pożegnała się z turniejem.

W swym trzecim występie na kortach Indian Wells Magdalena Fręch wygrała trzecie spotkanie i podobnie jak w latach 2021-2022 wystąpi w drugiej rundzie. W tej zmierzy się z rozstawioną z numerem czwartym Tunezyjką Ons Jabeur.

 


Wyniki

Pierwsza runda:

Magdalen Fręch (Polska) – Maryna Zanevska (Belgia) 4:6, 6:4, 6:2