Indian Wells. Zieliński i Nys kontynuują złą passę

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: AFP

Jan Zieliński i Hugo Nys wciąż nie mogą wrócić na zwycięskie tory. W czwartek polsko-monakijska para pożegnała się z turniejem w Indian Wells już na początku imprezy, przegrywając z Lucasem Miedlerem i Cameronem Norrie. Jest to już czwarta porażka finalistów tegorocznego Australian Open na pięć ostatnich meczów.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla pary rozstawionej z „siódemką”. Zieliński i Nys przełamali swoich przeciwników przy pierwszej możliwej okazji, w szóstym gemie. Następnie Austriak i Brytyjczyk mieli aż trzy okazje do szybkiego odrobienia strat, których jednak nie wykorzystali. Po obronie break pointów tenisiści z Polski i Monako bez problemów zakończyli pierwszego seta.

W drugiej partii jako pierwszy przełamał nierozstawiony duet. Po chwili Jan i Hugo odpowiedzieli odbierając serwis swoim rywalom. To spotkało się z natychmiastową odpowiedzią ze strony austriacko-brytyjskiego duetu. Meidler i Norrie wygrali kolejnego gema przy podaniu przeciwników i ponownie odskoczyli z wynikiem, tym razem na 5:3. Następnie dorzucili do tego pewnie wygranego gema serwisowego i wyrównali wynik spotkania.

Decydująca partia, czyli tie-break do 10 punktów, rozpoczęła się od miniprzełamania na korzyść Zielińskiego i Nysa. Od stanu 3-1 Polak i Monakijczyk zaliczyli jednak serię sześciu przegranych punktów z rzędu. To przesądziło o końcowym wyniku. Meidler i Norrie skutecznie bronili wypracowanej przewagi. Austriak i Brytyjczyk wykorzystali trzecią piłkę meczową, dzięki czemu przypieczętowali awans do kolejnej rundy.

 


Wyniki

Pierwsza runda debla:

Lucas Miedler, Cameron Norrie (Austraia, Wielka Brytania) – Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako, 7) 3:6, 6:3, 10-6