Indian Wells. Zverev pokonał Murraya, Tsitsipas odrobił straty

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Alexander Zverev pokonał po ponad dwóch godzinach walki Andy’ego Murraya 6:4, 7:6(4) w turnieju rangi ATP Masters 1000 w Indian Wells. Do 1/8 finału awansował także Stefanos Tsitsipas, który po przegranym pierwszym secie pokonał Fabio Fogniniego.

Pojedynek Zvereva z Murrayem dostarczył wielu emocji i zwrotów akcji. W pierwszej partii Szkot objął prowadzenie 3:0, ale od tego czasu przegrał pięć gemów z rzędu i przegrał seta 4:6. W drugim secie jeszcze częściej prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Na początku Murray ponownie prowadził 3:1, jednak pod koniec partii to Zverev serwował, żeby skończyć mecz. Ta sztuka mu się jednak udała dopiero w tiebreaku. Ostatecznie Niemiec wygrał 6:4, 7:6(4).

– On był jedynym z Wielkiej Czwórki, którego jeszcze nie pokonałem, więc cieszę się, że dzisiaj to zrobiłem. Oczywiście to był fantastyczny mecz. Andy grał bardzo dobrze, może najlepiej od czasu operacji. Mam nadzieję, że nadal będzie grał przez ten sam sposób, ponieważ tenis tęsknił za nim przez długi czas i myślę, że dobrze, że wrócił – skomentował mecz rozstawiony z „trójką” Niemiec.

Do 1/8 finału awansował również Stefanos Tsitsipas, ale musiał odwracać losy starcia z Fabio Fogninim. Włoch zaczął mecz bardzo dobrze i wygrał pierwszego seta 6:2. Im dłużej trwało spotkanie, tym lepiej grał jednak Grek. Rozstawiony z „dwójką” tenisista z Aten zdołał pokonać swojego rywala 2:6, 6:3, 6:4. W czwartej rundzie jego rywalem będzie Australijczyk Alex de Minaur.

Z turniejem w Indian Wells pożegnał się już natomiast Matteo Berrettini. Rozstawiony z „piątką” Włoch przegrał z Taylorem Fritzem 4:6, 3:6. Na uwagę zasługuje także Nikołoz Basilaszwili. Gruzin przegrywał 4:6, 5:6 z Albertem Ramosem-Vinolasem, ale odwrócił losy spotkania i w niesamowitym stylu awansował do 1/8 finału.

Trzecia runda singla:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 2) – Fabio Fognini (Włochy, 25) 2:6, 6:3, 6:4

Alexander Zverev (Niemcy, 3) – Andy Murray (Wielka Brytania) 6:4, 7:6(4)

Taylor Fritz (USA, 31) – Matteo Berrettini (Włochy, 5) 6:4, 6:3

Jannik Sinner (Włochy, 10) – John Isner (USA, 20) walkower

Karen Chaczanow (Rosja, 24) – Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 12) 6:0, 6:4

Alex de Minaur (Australia, 22) – Cristian Garin (Chile, 13) 6:4, 6:2

Gael Monfils (Francja, 14) – Kevin Anderson (RPA) 7:5, 6:2

Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 29) – Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania) 4:6, 7:6(2), 6:2