Indian Wells. Zwycięstwa Nishikoriego i Tiafoe

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne / atptour.com, foto: AFP

Kei Nishikori, pomimo porażki w pierwszym secie z Joao Sousą, awansował do drugiej rundy turnieju rangi ATP Masters 1000 w Indian Wells. W innym ciekawym meczu Frances Tiafoe pokonał Benoita Paire’a.

Starcie Nishikoriego z Sousą zaczęło się lepiej dla pierwszego z nich, który od razu uzyskał przełamanie. Później jednak pojedynek wyrównał się, a o losach pierwszej partii zdecydował tiebreak. W nim więcej zimnej krwi zachował Portugalczyk, który do turnieju głównego musiał przebijać się przez kwalifikacje.

W kolejnych etapach meczu obaj zawodnicy mieli coraz więcej problemów z zachowaniem własnego podania. Częściej ta sztuka udawała się jednak Japończykowi, dzięki czemu zwyciężył w całym meczu 6:7(5), 6:3, 6:2. Jego następnym rywalem będzie rozstawiony z „18” Brytyjczyk Daniel Evans.

Nishikori przyznał po spotkaniu, że Sousa zawiesił wysoko poprzeczkę. – To był bardzo trudny mecz. Wygrał pierwszego seta, a ja w drugim próbowałem być bardziej agresywny. On grał stabilnie. Jestem bardzo podekscytowany grą w tym tygodniu w Indian Wells – powiedział.

Zwycięstwo odniósł także Frances Tiafoe. Amerykanin pokonał w dwóch setach nieobliczalnego i kontrowersyjnego Benoita Paire’a 6:4, 6:4. Kolejnym rywalem 23-latka ze Stanów Zjednoczonych będzie jego utalentowany rodak Sebastian Korda, który występuje w tym turnieju z numerem „32” przy swoim nazwisku.

Alexei Popyrin (Australia) – Miomir Kecmanović (Serbia) 6:3, 7:6(4)

Daniel Altmaier (Niemcy) – Sam Querrey (USA) 6:2, 6:4

Taro Daniel (Japonia) – Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 6:2, 6:4

Carlos Taberner (Hiszpania) – Jaume Munar (Hiszpania) 6:3, 6:3

Tommy Paul (USA) – Feliciano Lopez (Hiszpania) 6:3, 7:6(3)

Mackenzie McDonald (USA) – James Duckworth (Australia) 6:3, 6:3

Guido Pella (Argentyna) – Soonwoo Kwon (Korea Płd.) 1:6, 6:3, 6:4

Tennys Sandgren (USA) – Thiago Monteiro (Brazylia) 6:4, 6:3