Indian Wells. Życiowy sukces Norriego

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Cameron Norrie jest nie do zatrzymania podczas turnieju rangi ATP Masters 1000 w Indian Wells. Brytyjczyk tym razem pokonał Diego Schwartzmana i po raz pierwszy w karierze awansował do półfinału imprezy tej rangi.

Norrie prezentuje wyborną formę, aczkolwiek przed starciem ze Schwartzmanem więcej szans dawano Argentyńczykowi. Kort jednak dokonał weryfikacji. Spodziewano się wyrównanego starcia, a tymczasem Brytyjczyk nie dał swojemu rywalowi żadnych szans.

Cameron Norrie od początku do końca meczu przeważał, nie dając nawet chwilowych nadziei Schwartzmanowi na lepszy rezultat. W pierwszym secie 26-latek nie oddał rywalowi nawet jednego gema. Druga partia to dalej koncert Brytyjczyka. Wprawdzie Argentyńczykowi udało się raz przełamać przeciwnika i po tym zdarzeniu na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:2, to i tak nie zmieniło to obrazu tego spotkania. Norrie po ponad godzinie wygrał 6:0, 6:2. i po raz pierwszy w karierze zagra w półfinale turnieju rangi ATP Masters 1000.

– Wszystko poszło dzisiaj po mojej myśli. Od samego początku grałem dobrze. Myślałem, że czeka mnie długi mecz, tak jak poprzednie spotkania, więc byłem na to przygotowany. Trafiałem często w linie w pierwszym secie, a w drugim pozostałem twardy i serwowałem świetnie wtedy, kiedy musiałem. Cieszę, że udało mi się, to dla mnie wielka wygrana – powiedział 26-letni tenisista.

Rywalem Norriego w meczu o finał turnieju w Indian Wells będzie Grigor Dimitrow. Bułgar prezentuje fantastyczną formę. Pokonał już w tej imprezie po niesamowitych meczach między innymi turniejową „jedynkę”, Daniiła Miedwiediewa oraz Huberta Hurkacza.


Wyniki

Ćwierćfinał singla:

Cameron Norrie (Wielka Brytania, 21) – Diego Schwartzman (Argentyna, 11) 6:0, 6:2