Ion Tiriac ponownie atakuje Serenę Williams

/ Dominika Opala , źródło: www.ubitennis.net / www.nypost.com, foto: AFP

Ion Tiriac, prezes Rumuńskiej Federacji Tenisowej, ponownie skrytykował Serenę Williams. Nieeleganckie komentarze właściciela Madrid Open padły w jednym z programów w rumuńskiej telewizji. Na zachowanie byłego tenisisty i hokeisty zareagował Alexis Ohanian, mąż Amerykanki. 

Ion Tiriac był gościem programu „Network of Idols”, który jest transmitowany przez publiczną rumuńską telewizję TVR. W rozmowie z dziennikarką Iriną Păcurariu, były ósmy tenisista na świecie powiedział, że jeśli Serena Williams „ma choć trochę przyzwoitości”, to powinna zakończyć już karierę.

Serena była rewelacyjną zawodniczką – przyznał Tiriac. – Jeśli ma choć trochę przyzwoitości, to powinna przejść na sportową emeryturę. W tym wieku i przy tej wadze, nie porusza się już, jak 15 lat temu. 

Szokujące komentarze prezesa Rumuńskiej Federacji Tenisowej nie umknęły też uwadze dziennikarki przeprowadzającej wywiad. Oceniła je ona jako „mizoginistyczne”. Nie uzyskała ona jednak znaczącej odpowiedzi od deblowego mistrza Roland Garros 1970. Nie był to pierwszy raz, kiedy Rumun w ten sposób wypowiadał się o młodszej z sióstr Williams. W 2018 roku Tiriac także odniósł się do wagi tenisistki i powiedział, że tenis potrzebuje nowych osobowości. Wówczas 23-krotna mistrzyni wielkoszlemowa odpowiedziała, że to „ignorancki i seksistowski komentarz, i być może on jest nieświadomym człowiekiem”.

Tym razem na nieeleganckie komentarze właściciela Madrid Open zareagował Alexis Ohanian. Mąż Williams zamieścił na Twitterze następujący wpis:

2021 rok i nie ma powstrzymywania się, gdy rasistowski i seksistowski klaun wypowiada się na temat mojej rodziny – napisał Ohanian. – Można śmiało powiedzieć, że nikogo nie obchodzi to, co uważa Ion Tiriac.