Ipswich: podwójny triumf Zaniewskiej

/ Tomasz Krasoń, źródło: itftennis.com/tennisforum.com, foto: itftennis.com

Sandra Zaniewska osiągnęła największy sukces w karierze. W australijskim Ipswich wygrała turniej ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. W finale pokonała 7:6(5), 6:1 wielką nadzieję gospodarzy, Ashleigh Barty.

20-letnia Polka miała złe wspomnienia związane z młodszą o 5 lat Australijką. Przed kilkoma tygodniami w Sydney urwała jej zaledwie trzy gemy. Teraz przebieg ich pojedynku był zupełnie inny i ton rywalizacji nadawała Zaniewska. Pierwsza odsłona była wyrównana i czwarta rakieta naszego kraju triumfowała dopiero po tie breaku. Jednak od jego zakończenia na ziemnym korcie w Ipswich liczyła się już tylko jedna tenisistka. Zaniewska w drugim secie oddała Barty tylko jednego gema, dzięki czemu sięgnęła po turniejowy triumf.

Dla 20-letniej Polki to największy sukces w karierze. Dotychczas miała na koncie trzy wygrane turnieje ITF, ale wszystkie w imprezach z pulą nagród 10 tysięcy dolarów. Teraz Zaniewska osiągnęła kolejny poziom w zawodowym tenisie, zdobyła 50 punktów do rankingu WTA i dzięki nim awansuje w okolice 220. pozycji.

Zaniewska w Ipswich wywalczyła podwójną koronę. Wraz z Monique Adamczak triumfowały bowiem w deblu. W finale Polka i Australijka pokonały 7:5, 6:4 Shuko Aoyamę i Junri Namigatę.


Wyniki

Wynik finału singla:
Sandra Zaniewska (Polska, 8) – Ashleigh Barty (Australia) 7:6(5), 6:1

Wynik finału debla:
S. Zaniewska, M. Adamczak (Polska, Australia, 4) – S. Aoyama, J. Namigata (Japonia) 7:5, 6:4