Isner coraz bliżej czwartego tytułu

/ Dominika Opala , źródło: www.atptour.com /własne , foto: AFP

– Grałem prawie cztery godziny w dwóch meczach, ale potrzebuję czasu spędzanego na korcie. Dlatego tutaj przyjechałem – tak John Isner skomentował trzysetowe zwycięstwo nad Matthew Ebdenem. Seta stracił także Ugo Humbert, który będzie kolejnym rywalem Amerykanina.

John Isner sięgał po tytuł w Newport w 2011, 2012 i 2017 roku. Od czwartego triumfu w Hall of Fame Open dzielą go już tylko, albo aż, dwie wygrane. W drugiej rundzie stracił on seta z Kamilem Majchrzakiem, natomiast w ćwierćfinale przegrał pierwszą partię z Matthew Ebdenem. Amerykanin zdołał jednak odwrócić losy pojedynku, a kluczem do tego był serwis. W walce o finał Isner zmierzy się z Ugo Humbertem.

– Wiem, co muszę robić w półfinale. Ugo dobrze serwuje i gra z dużą pewnością siebie, dlatego to rozstrzygnie się w kilku kluczowych punktach – zapowiedział półfinalista Wimbledonu 2018.

Francuz utrzymuje świetną formę na trawie i po dotarciu do czwartej rundy Wimbledonu, zameldował się w półfinale w Newport. O to nie było jednak łatwo, gdyż musiał stoczyć trzysetowy bój z Ilją Iwaszką. To dla Humberta drugi półfinał w tym sezonie wywalczony w głównym cyklu. Po sukcesie w Londynie Francuz pierwszy raz przełamał barierę Top 50.

Drugą parę półfinałową utworzyli Alexander Bublik i Marcel Granollers. Obaj w starciach ćwierćfinałowych mieli okazję wygrać seta do zera. Kazach nawet miał okazję w ten sposób partię stracić. Bublik wyeliminował Tennysa Sandgrena w trzech setach, choć był to nietypowy mecz. Tenisista z Gatczyny w partii otwarcia nie zdołał wygrać gema, a następnie odwrócił losy spotkania. Wyrównał stan pojedynku, a w decydującej odsłonie przegrał tylko pięć punktów.

Zdecydowanie łatwiej poradził sobie Granollers. Hiszpan skrzyżował rakiety z Mischą Zverevem. Mecz musiał być rozgrywany dwa dni z powodu opadów deszczu. W czwartek Granollers wygrał jednego seta, a w piątek kontynuował dobrą dyspozycję i przegrał zaledwie osiem punktów. 33 latek z Barcelony osiągnął pierwszy półfinał w tourze od roku.


Wyniki

Ćwierćfinały singla:

John Isner (USA, 1, WC) – Matthew Ebden (Australia) 4:6, 6:3, 6:4

Ugo Humbert (Francja, 4) – Ilja Iwaszka (Białoruś) 7:5, 3:6, 6:2

Alexander Bublik (Kazachstan, 7) – Tennys Sandgren (USA) 0:6, 6:3, 6:0

Marcel Granollers (Hiszpania) – Mischa Zverev (Niemcy) 6:3, 6:0