ITF. Iga Świątek z kolejnym wyróżnieniem

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Iga Świątek i Rafael Nadal kolejny raz znaleźli uznanie w oczach światowej opinii publicznej. Tym razem tytuły dla singlowej mistrzyni i singlowego mistrza US Open 2022 powędrowały od Międzynarodowej Federacji Tenisowej.

Najlepsza tenisistka świata i liderka rankingu WTA ma za sobą niezwykle udany sezon. W mijającym roku Iga Świątek sięgnęła po osiem tytułów mistrzowskich, w tym dwa wielkoszlemowe. W międzyczasie zanotowała najdłuższą w XXI-wieku serię wygranych spotkań z rzędu. Takie dokonania sprawiły, że to raszyniance przypadł tytuł Tenisowej Mistrzyni Świata. Dodatkowo nie bez znaczenia dla władz ITF miał fakt, że polska tenisistka sięgnęła po dwa tytuły wielkoszlemowe. A także wprowadziła reprezentację Polski do światowych finałów Billie Jean King Cup, czyli imprez rozgrywanych właśnie pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej.

Sięgając po tytuł mistrzowski, Iga Świątek dołączyła do Łukasza Kubota. Nasz dwukrotny mistrz wielkoszlemowy w rywalizacji deblowej, właśnie w tej konkurencji został wyróżniony wraz z Marcelo Melo w roku 2017. To wtedy polsko-brazylijski duet nie miał sobie równych podczas Wimbledonu, a także wystąpili w finale imprezy ATP Finals.

Warto przypomnieć, że nagroda od ITF to nie pierwsze wyróżnienie dla Igi Świątek w tym roku. Na początku grudnia Polka zdobyła tytuł zawodniczki roku, przyznawane przez WTA.

Tytuł mistrza świata wśród mężczyzn powędrował do Rafaela Nadala, który przed kilkoma dniami został również ulubionym tenisistką według kibiców w 2022 roku.