Ivanisević o Janowiczu: był świetny

/ Michał Jaśniewicz, źródło: , foto: AFP

Po tegorocznych „wybrykach” Jerzego Janowicza w Melbourne, można się doszukiwać pewnych analogii łodzianina do Gorana Ivanisevicia. A co słynny Chorwat myśli o naszym tenisiście?

Oczywiście trudno porównywać zarówno osiągnięcia Janowicza z mistrzem Wimbledonu sprzed dwunastu lat, tak samo jak ich „styl bycia” na korcie. W obu punktach Ivanisević ma głośniejsze osiągnięcia. Pewne analogie można by jednak wskazać.

Tym bardziej ciekawe jest co myśli Chorwat o naszym tenisiście. Ivanisević udzielił wywiadu dziennikarzowi Sport.pl, Markowi Furjanowi. Rozmowa miała miejsce w poniedziałek, w Melbourne Park.

Oczywiście, widziałem go w Paryżu. Był świetny. Doskonale serwuje, jak na swój wzrost porusza się także kapitalnie. Będzie groźny i nie sądzę, że ktokolwiek będzie lubił przeciwko niemu grać na szybkich nawierzchniach – wypowiedział się na temat łodzianina Goran Ivanisević.

Chorwat zdradził również swoje typy na finał tegorocznego Australian Open oraz co myśli o groźbie dopingu w tenisie. Pełen wywiad dostępny jest na stronie Sport.pl (link poniżej).

Goran Ivanisević: Widzę finał bez Federera. (Sport.pl)

 

Wilson