Jabeur wycofuje się z kolejnych turniejów

/ Artur Kobryn , źródło: instagram.com, foto: AFP

Ons Jabeur nie wystąpi w dwóch nadchodzących imprezach rozgrywanych na Bliskim Wschodzie. Tunezyjka ogłosiła, że jej powrót do rywalizacji opóźni się z powodu problemów zdrowotnych.

Jabeur nie może zaliczyć początku obecnego sezonu do udanych. Z Australian Open pożegnała się już w drugiej rundzie po porażce z Marketą Vondrousovą. Straciła też pozycję wiceliderki rankingu WTA na rzecz Aryny Sabalenki. Po powrocie z Melbourne zrezygnowała ze startu w zmaganiach w Abu Dhabi. W środę poinformowała, że nie będzie również w stanie wystąpić w imprezach w Dosze i Dubaju.

– Aby zadbać o zdrowie mój zespół medyczny zadecydował, że muszę poddać się drobnej operacji, by móc wrócić na korty i dobrze się prezentować. Muszę wycofać się z turniejów w Dosze oraz Dubaju i łamie mi to serce. Przepraszam wszystkich fanów na Bliskim Wschodzie, którzy czekali na to spotkanie. Obiecuję, że wrócę do was zdrowa i silniejsza – oznajmiła w mediach społecznościowych 28-latka.

Tunezyjka nie określiła, jakiemu dokładnie zabiegowi zamierza się poddać. Najprawdopodobniej jednak będzie miał na celu pozbycie się kłopotów z kolanem, na które skarżyła się w ostatnich tygodniach. Jej absencja będzie dużą stratą dla niej samej, a także obydwu tych turniejów. Jabeur jest największą gwiazdą tenisa krajów arabskich i cieszy się dużą popularnością w Katarze oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W ubiegłym roku zarówno w Dosze, jak i w Dubaju doszła do ćwierćfinału.

Obecnie trzecia tenisistka świata nie podała dokładnej daty powrotu do gry. Należy przypuszczać, że liczy na możliwość występu w turnieju w Indian Wells, który rozpocznie się 8 marca.