Jackson. Kawa odgrywa pierwszoplanową rolę

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Katarzyna Kawa bardzo dobrze radzi sobie w turnieju ITF w Jackson (pula nagród: 25 tys. dolarów). Nasza reprezentantka awansowała już do półfinału gry pojedynczej i finału gry podwójnej. W deblu partneruje jej Katarzyna Piter. 

Kawa walczy o możliwość rywalizacji w eliminacjach Roland Garros. Każdy punkt jest w tej chwili dla niej na wagę złota. W Jackson można zdobyć ich aż 50! Stanie się tak, jeśli wygra cały turniej. Na razie jest w półfinale.

Co ciekawe, w czwartek Polka rozegrała aż trzy mecze na tym samym korcie. Dwa z nich zakończyły się przedwcześnie. Przeciwniczki Polki kreczowały bowiem w końcówkach trzecich setów. Najpierw przy stanie 6:3, 4:6, 2:5 poddała się Amerykanka Hanna Chung, a później w jej ślady poszła Hua-Chen Lee. Reprezentantka Tajwanu zrezygnowała z dalszej rywalizacji, przegrywając 6:4, 2:6, 1:4. Do końca udało się na szczęście doprowadzić mecz deblowy. W półfinale gry podwójnej Kawa i Piter pokonały 7:5, 6:4 Olgę Goworcową i Ksenię Łaskutową.

Po tak intensywnym dniu Kawa nie może liczyć na odpoczynek. W piątek czekają ją kolejne mecze. Najpierw powalczy o finał singla z Włoszką Gaią Sanesi. Następnie z Katarzyną Piter stanie naprzeciw Hanny Chang i Caitlin Whoriskey. Stawką tego spotkania będzie tytuł mistrzowski w grze podwójnej.

  


Wyniki

Ćwierćfinał singla:
Katarzyna Kawa (Polska, 1) – Hua-Chen Lee (Tajwan) 4:6, 6:2, 4:1 i krecz

Półfinał debla:
K. Kawa, K. Piter (Polska, 1) – O. Goworcowa, K. Łaskutowa (Białoruś, Rosja) 7:5, 6:4