Jackson: porażka Piter w pierwszej rundzie

/ Tomasz Krasoń, źródło: itftennis.com/własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Katarzyna Piter odpadła w pierwszej rundzie turnieju ITF w Jackson (pula nagród 25 tysięcy dolarów). 21-letnia Polka przegrała 1:6, 6:4, 2:6 z Leną Litvak.

Piter rywalizację w Jackson rozpoczęła od eliminacji. Pokonała w nich Lizeth Ramirez z Kolumbii oraz Olgę Janczuk z Ukrainy. W turnieju głównym trafiła na inną kwalifikantkę, Lenę Litvak. Urodzona na Ukrainie Amerykanka okazała się jednak zbyt wymagająca rywalką dla 21-letniej poznanianki. Naszej zawodniczce udało się nawiązać walkę jedynie w drugiej odsłonie, w której to dzięki przewadze jednego breaka wygrała 6:4. Pierwszy i trzeci set to okres wyraźnej przewagi 23-letniej Litvak, która triumfowała w nich odpowiednio do jednego i dwóch.

W singlu Piter zdobyła tylko 1 punkt do rankingu WTA. Lepiej wiedzie jej się w deblu. Wraz z Chi Chi Scholl są już w ćwierćfinale po zwycięstwie 3:6, 7:5, 10-2 nad Eugenie Bouchard i Alexandrą Mueller.

W następnym tygodniu Kasia Piter ma zaplanowany start w turnieju tej samej rangi w Pelham. Zmagania rozpocznie również od eliminacji.


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Lena Litvak (USA, Q) – Katarzyna Piter (Polska, Q) 6:1, 4:6, 6:2

Pierwsza runda debla:
K.Piter, C. Scholl (Polska, USA, 4) – E. Bouchard, A. Mueller (Kanada, USA, WC) 3:6, 7:5, 10-2