Jak wygląda obstawianie meczów przez internet?

/ Materiał informacyjny, źródło: , foto: Stock.Adobe.com

Dlaczego obstawianie meczów przez internet jest tak bardzo popularne? Zastanawiasz się, czy obstawianie meczów przez internet to dobry pomysł? Sprawdź, jak to wygląda i poznaj przewagę aplikacji nad mobilną wersją strony.

Jeszcze do niedawna dostęp do internetu był czymś, na co nie mógł sobie pozwolić każdy. Z czasem zaczęto jednak z internetu korzystać coraz częściej, ale wciąż nie było to tak popularne i raczej nikt nie myślał o tym, że niewiele lat później będzie można obstawiać mecze bez wychodzenia z domu.

Obecnie dostęp do internetu jest już powszechny i wielu Polaków przekonuje się do tego, by obstawiać mecze właśnie w ten sposób. Jednak warto wiedzieć, jak takie obstawianie wygląda i jak bukmacherzy podchodzą do faktu obstawiania na urządzeniach mobilnych.

Obstawianie meczów przez internet. Jak i gdzie?

Obstawiając swój pierwszy zakład wzajemny przez internet prawdopodobnie większość osób skorzysta w tym celu z komputera. Instrukcje na stronach bukmacherów są zazwyczaj dość jasne i nieskomplikowane, dlatego nie powinno to sprawić większych kłopotów. Warto jednak w skrócie opisać, jak przebiega cały proces obstawiania.

Rejestracja konta

Pierwszym krokiem musi być założenie konta u bukmachera online. Jest to konieczne, bo w przeciwnym razie nie uda nam się obstawić meczu.

Podczas procesu rejestracji wymagane będzie podanie kilku danych osobowych. Ważne jest, aby się przy tym nie pomylić i podać informacje zgodnie z prawdą. Legalny bukmacher nie może wykorzystywać tych danych w żaden niezgodny z prawem sposób, a więc podanie ich nie powinno stanowić żadnego zagrożenia. Bukmacher będzie jednak potrzebował dowodu, który pozwoli mu upewnić się, że rzeczywiście ma do czynienia z tą osobą której dane zostały wpisane w formularzu rejestracyjnym.

Weryfikacja konta

W celu umożliwienia bukmacherowi weryfikacji użytkownik powinien przesłać do bukmachera (drogą elektroniczną) skan dokumentu tożsamości, najlepiej dowodu osobistego. Można na nim zakryć te dane, których nie wymaga bukmacher i dopisać informację (wystarczy najprostszy program graficzny), do jakich celów przeznaczony jest plik. To będzie wystarczające zabezpieczenie przed ewentualnym dostaniem się tego skanu w niepowołane ręce.

Bonus powitalny

Jedną z zalet jakie daje obstawianie meczy przez internet jest możliwość skorzystania z różnego rodzaju bonusów powitalnych, które przeznaczone są dla osób obstawiających właśnie przez internet. Najczęściej bukmacherzy oferują promocje dla nowych graczy, w których można zdobyć całkiem spore sumy na obstawianie.

Użytkownicy urządzeń mobilnych

Nie można jednak zapominać, że obecnie większość osób korzysta również z urządzeń mobilnych. Przeglądanie standardowych stron na tak małych ekranach nie jest zbyt komfortowe. Jednak bukmacherzy dostosowują swoje witryny tak, by były one atrakcyjne dla użytkowników.

Mimo to korzystanie ze strony internetowej, nawet przystosowanej do urządzeń mobilnych, nie będzie tak wygodne jak skorzystanie ze specjalnej aplikacji. Większość firm bukmacherskich zdaje sobie z tego sprawę i udostępnianie takich aplikacji staje się już normą.

Przewaga aplikacji nad mobilną wersją strony

Może wydawać się, że te dwa rozwiązania nie różnią się zbytnio od siebie. Na pierwszy rzut oka faktycznie jest w tym stwierdzeniu wiele prawdy, ale po dłuższym użytkowaniu okazuje się, że korzystanie z aplikacji mobilnej jest dużo bardziej wygodne.

Najważniejszą przewagą jest to, że aplikacja jest tworzona pod urządzenie z konkretnym systemem operacyjnym. Dlatego też wszelkie tabele, animacje, menu czy inne funkcje będą tam działać zgodnie z założeniem. Krótko mówiąc, raczej nic nam się „nie rozjedzie”, tak jak mogłoby się to zdarzyć w przypadku korzystania na smartfonie ze zwykłej przeglądarki internetowej.

Aplikacja może mieć też funkcje, których nie znajdziemy na „normalnej” witrynie. Niektórzy bukmacherzy wręcz zachęcają do korzystania z takiej opcji poprzez oferowanie specjalnych promocji tylko dla użytkowników aplikacji. Samo obstawianie meczów powinno też być bardziej sprawne i prostsze na aplikacji, dzięki temu, że nie trzeba czekać, aż na stronie załadują się wszystkie pliki, nic też raczej nie będzie się zacinać.

Bukmacherzy zwracają coraz większą uwagę na to, by aplikacje do obstawiania meczów były dopracowane i posiadały funkcje, które ułatwią grę. W obecnych czasach jest to niemal konieczne, bo inaczej firmy pozbawiałyby się sporego zysku od klientów korzystających z urządzeń mobilnych.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Po założeniu konta gracza u bukmachera można już prawie obstawić pierwszy zakład. Prawie, ponieważ konieczne będzie jeszcze zasilenie swojego konta gracza pieniędzmi, za które obstawiać będziemy zakłady. Pieniądze można wpłacić błyskawicznie m.in. kartą płatniczą lub szybkim przelewem bankowym , a więc nie powinno to nikomu przysporzyć problemów. Następnie możemy już obstawić – w tym celu wybieramy interesujące nas zdarzenia z oferty bukmachera, ustalamy stawkę na zakład i zatwierdzamy kupon. To wszystko. Jeśli wytypowaliśmy prawidłowo to wygrana zasili nasze konto gracza, z którego następnie będziemy mogli wypłacić zgromadzone środki na rachunek bankowy.

Ryzyko związane z obstawianiem

Musimy pamiętać, że obstawianie meczów może doprowadzić do uzależnienia z którym później bardzo ciężko jest sobie poradzić. Między innymi z tego powodu w grach hazardowych uczestniczyć mogą tylko osoby pełnoletnie. Zakłady bukmacherskie to też hazard!

Kolejna rzecz o której należy wiedzieć to to, że nie każdy dostępny w internecie bukmacher jest w Polsce legalny. Istnieje mnóstwo firm, które dostępne są przez internet, ale nie posiadają polskiego zezwolenia na funkcjonowanie w Polsce, a tym samym nie są w Polsce legalne. Obstawianie meczów u takich bukmacherów może zakończyć się nie tylko utratą wszystkich uzyskanych w ten sposób wygranych, ale również nałożeniem bardzo wysokiej kary grzywny na gracza. Dlatego przed rozpoczęciem gry koniecznie upewnij się czy bukmacher którego wybrałeś jest legalny w Polsce. Można sprawdzić to na stronie Ministerstwa Finansów.