Jannik Sinner kandydatem na sportowca roku we Włoszech

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Tennis World, foto: AFP

Jannik Sinner został nominowany do nagrody sportowca roku we Włoszech. Nie Matteo Berettini, nie Fabio Fognini, a zaledwie 19-letni Tyrolczyk. Nominowanych do tej prestiżowej nagrody jest zaledwie sześciu.

O Janniku Sinnerze po raz pierwszy usłyszeliśmy tak naprawdę zaledwie przed rokiem. W 2019 roku przebił się do ATP Tour, a na koniec sezonu zaskoczył wszystkich triumfem w Next Gen Finals. W 2020 roku, mimo przerwanego sezonu, jego postęp jako tenisisty nie został zatrzymany.

Szczególnie udana w wykonaniu Włocha była jesień. W Roland Garros prezentował świetną formę i dotarł do ćwierćfinału. Natomiast w listopadzie w Sofii wygrał swój pierwszy seniorski turniej ATP. W stolicy Bułgarii pokonał w finale Vaska Pospisila. Został tym samym najmłodszym włoskim zwycięzcą zawodów ATP. Ponadto stał się też najmłodszym triumfatorem imprezy tego cyklu od czasu Keia Nishikoriego w 2008 roku. Świetnie spisywał się też w Rzymie czy Kolonii.

Dzięki temu znalazł się w elitarnym gronie sześciu sportowców nominowanych przez legendarny dziennik La Gazetta dello Sport do nagrody sportowca roku w Italii. W głosowaniu czytelników rywalizować będzie z piłkarzem Ciro Immobile (zdobywca Złotego Buta dla najlepszego strzelca w Europie), kolarzem Filippo Ganną (mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas i w indywidualnym wyścigu na dochodzenie), motocyklowymi mistrzem i wicemistrzem świata Eneą Bastianinim i Franco Mobidellim oraz pływakiem Gregorio Paltrinierim (seryjnie wygrywającym wyścigi na otwartych wodach).