Janowicz przygotowuje się do startów w nowym sezonie

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/PZT, foto: AFP

Długo oczekiwany powrót do gry Jerzego Janowicza stanie się faktem. Polski tenisista przygotowuje się do startów w nowym sezonie i wystąpi w meczu reprezentacji Polski z Czechami.

Jerzy Janowicz to półfinalista Wimbledonu z 2013 roku. Później jednak jego karierę przerwały liczne kontuzje. Mnóstwo kibiców czekało na regularny powrót Łodzianina i wszystko na to wskazuje, że teraz ten moment wreszcie nastąpi. Polak wystąpi w Zielonej Górze w meczu reprezentacji Polski z Czechami.

– Obecnie przygotowuję formę na nowy sezon i nie mogę się doczekać powrotu do rywalizacji na korcie. Mecz z Czechami w Zielonej Górze będzie dla mnie pierwszym oficjalnym występem przed publicznością od prawie dwóch lat. Od paru miesięcy intensywnie trenuję, ale wiadomo, że to nie to samo, co możliwość poważnej gry na punkty z solidnymi rywalami. Dlatego nie mogę się doczekać tego występu, tym bardziej że wreszcie na trybunach będą obecni kibice – wypowiedział się Janowicz dla Polskiego Związku Tenisowego.

Dwudniowe spotkanie Polski z Czechami potrwa w dniach 10-11 grudnia i zostanie rozegrane w hali CRS MOSiR w Zielonej Górze. Dla Jerzego Janowicza będzie to więc bardzo ważne wydarzenie w kontekście przygotowywania formy na nowy sezon.