Wilson

Janowicz zagra w Auckland

/ Tomasz Krasoń, źródło: heinekenopen.co.nz/własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz potwierdził, że w drugim tygodniu nowego sezonu wystąpi w turnieju Heineken Open w Auckland (ATP World Tour International). Największą gwiazdą imprezy będzie David Ferrer.

Janowicz od startu w Auckland rozpocznie zmagania w nowym sezonie. Nowozelandzka impreza zostanie rozegrana w dniach 7-12 stycznia. Po raz ostatni Polak rywalizował w oficjalnym turnieju na początku listopada w Paryżu. Doszedł wówczas do pamiętnego finału imprezy serii Masters, pokonując po drodze pięciu rywali z czołówki, z Andy Murrayem i Janko Tipsareviciem na czele.

Oprócz Janowicza w Auckland pojawią się inne rewelacje poprzedniego sezonu – Belg David Goffin oraz nagrodzony tytułem debiutanta roka Słowak Martin Klizan.

Janowicz miał sezon, o jakim większość zawodników może tylko pomarzyć. Tenisiści spoza czołowej pięćdziesiątki, nie dochodzą tak po prostu do finałów na poziomie Masters Series. Wystarczy spojrzeć, jak długo o wygraną walczyć David Ferrer – przyznał Karl Budge, dyrektor Heineken Open.

To właśnie pogromca Janowicza z paryskiego finału, David Ferrer, będzie największą gwiazdą turnieju w Auckland. Notowany na 5. pozycji Hiszpan wystąpi w turnieju jako numer jeden i obrońca tytułu.

W pierwszym tygodniu nowego sezonu oczy polskich kibiców również skierowane będą na Auckland. Wtedy sezon rozpocznie Agnieszka Radwańska, która zdecydowała się na przyjazd do Nowej Zelandii. Polka będzie rozstawiona z „jedynką”.
 

Forbet