Jastremska wspiera społeczność w rodzinnym mieście

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Dajana Jastremska przyłączyła się do pomocy w walce z pandemią koronawirusa. Ukraińska nastolatka podjęła decyzję o pomocy mieszkańcom Odessy, w której się urodziła.

COVID-19 storpedował życie na całym świecie, w tym rywalizację na światowych kortach. Przerwa tenisistów od zmagań w zawodowych turniejach potrwa co najmniej do 13 lipca. Podczas przymusowej pauzy na różne sposoby przyłączają się do pomocy w walce z wirusem.

Do wsparcia lokalnej społeczności przyłączyła się na przykład Dajana Jastremska. Ukrainka na swoich kanałach w mediach społecznościowych wielokrotnie apelowała o przestrzeganie obostrzeń i zaleceń władz mających na celu zatrzymanie pandemii. 19-letnia tenisistka poinformowała również, że poprzez swoją fundację zamierza wspomagać mieszkańców Odessy, dostarczając żywność tym, którzy muszą pozostawać w domu.

Na początku roku tenisistka urodzona w Odessy przyznała, że do założenia fundacji niosącą pomoc zainspirował ją wypadek jej mamy, która pilnie potrzebowała operacji oka.