Jeden z dwójki Polaków gra dalej

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: Peter Figura

Rozpoczęły się zmagania tenisistów w ramach Uniwersjady w Neapolu. W piątek na włoskich kortach zaprezentowali się Dominik Nazaruk i Piotr Matuszewski. Pierwszy z wymienionych wygrał mecz pierwszej rundy z Lucą Keistem 7:5, 6:1. Drugi rozpoczął rywalizację od drugiej fazy turnieju, w której uległ Lucasowi Poullainowi 6:7, 4:6.

Dominik Nazaruk w pierwszej rundzie rywalizacji na Uniwersjadzie zmierzył się z Austriakiem Lucą Keistem. Nasz reprezentant pewnie zwyciężył. Pierwszy set był jeszcze dość wyrównany i Polak wygrał go 7:5 dzięki przełamaniu w ostatnim gemie. W drugiej zupełnie zdominował Austriaka, oddając mu tylko jednego gema.

Piotr Matuszewski rywalizację rozpoczynał natomiast od drugiej rundy. Jego rywalem był Francuz Lucas Poullain. Ich spotkanie było bardzo wyrównane, lecz mimo tego zakończyło się w dwóch setach. Niestety wygrał je reprezentant Trójkolorowych. Pierwszego po tie-breaku, w którym zwyciężył 7-4. W drugim padł wynik 6:4, o którym zadecydowało przełamanie z ostatniego gema.