Jelena Janković wystąpi w Adria Tour

/ Dominika Opala , źródło: www,essentialysports.com /własne, foto: AFP

Jelena Janković wraca na kort po prawie trzech latach przerwy. Serbka zagra w pokazowym meczu miksta podczas Adria Tour. Pomysłodawcą imprezy jest Novak Dżoković i to z nim tenisistka z Belgradu wystąpi w parze. 

Jelena Janković ostatni raz pojawiła się na światowych kortach we wrześniu 2017 roku, kiedy to przegrała w pierwszej rundzie US Open z Petrą Kvitovą. Potem Serbka przeszła operacje pleców i oka, i rzadko się wypowiadała i pokazywała publicznie. Wiele osób przypuszczało, że Janković zakończyła już karierę. Nawet Ana Ivanović w ostatnich dniach powtórzyła ten pogląd w wywiadzie z Barbarą Schett.

Finalistka US Open 2008 jednak nie odłożyła rakiety na zawsze. Novak Dżoković ogłosił, że Janković weźmie udział w pokazowym meczu w Belgradzie podczas Adria Tour.

Jestem bardzo szczęśliwy z powodu przyjazdu Jeleny Janković, która po długim czasie wraca do tenisa. Bardzo się cieszę, że zobaczę ją podczas Adria Tour i że razem będziemy częścią tego turnieju – powiedział lider światowego rankingu.

Adria Tour jest serią pokazowych meczów, które rozegrane będą w czterech bałkańskich państwach. Zarobione pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne. Ceremonia otwarcia odbędzie się 12 czerwca, a po niej na korcie pojawi się Jelena Janoković. Serbka zagra w parze z Novakiem Dżokoviciem, a ich rywalami będą Nenad Zimonjić i Olga Danilović.

Cieszę się, że dzięki zaproszeniu od Novaka dołączę do tego wspaniałego wydarzenia, na które zasłużył nasz Belgrad. To świetny pomysł, z którego będzie zadowolona tenisowa publiczność. Jestem szczęśliwa, że wystąpią przed kibicami w Belgradzie – przyznała była liderka światowego rankingu.