Jelena Janković została mamą

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.baseline.tennis.com, foto: AFP

Serbskie media ogłosiły, że Jelena Janković i Branko Barać zostali rodzicami. Córka triumfatorki 15 imprez głównego cyklu WTA przyszła na świat we wtorek.

Janković nie rozegrała meczu od US Open 2017. Przegrała wówczas w pierwszej rundzie z późniejszą ćwierćfinalistką, Petrą Kvitovą. W zeszłym roku wzięła udział w pokazowym turnieju Adria Tour, gdzie wraz z Novakiem Dżokoviciem stworzyła parę w grze mieszanej. Była liderka rankingu wytłumaczyła, czemu zmuszona była przerwać karierę.

– Pauzowałam, ponieważ zmagałam się z kontuzją pleców. Trochę czasu upłynęło, zanim mogłam zacząć normalnie funkcjonować – powiedziała w ubiegłym sezonie Serbka. – Teraz czuję się dobrze. Jestem szczęśliwa i podekscytowana. W tych trudnych czasach ciężko cokolwiek zaplanować. Świetnie się bawiłam na korcie po tak długiej nieobecności. Oficjalnie nie zakończyłam kariery, więc drzwi do powrotu pozostają otwarte – dodała.

Wszystko wskazuje jednak na to, że 36-latka nie wróci do rozgrywek w najbliższym czasie. Jak poinformowały serbskie media, finalistka US Open 2008 została 6 kwietnia mamą. Ojcem dziecka jest Branko Barać, reumatolog pracujący w klinice w Belgradzie.

Janković dołączyła do grona matek w kobiecym tourze. Oprócz niej w tej grupie znajdują się między innymi Serena Williams, Wiktoria Azarenka i Kim Clijsters.