Jerzy Janowicz planuje wrócić do gry

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz zapowiedział powrót do gry na światowych kortach. Na ten moment nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie to nastąpi.

Janowicz brał udział w konferencji promującej Narodowy Dzień Tenisa. Powiedział na niej, że liczy, iż ponownie będzie mógł zagrać we wielkich turniejach. Ma przede wszystkim nadzieję na rozegranie pełnego sezonu, a nie przerywanego ciągłymi kontuzjami. Polak zastanawia się, jak będzie dawał sobie radę przy większych obciążeniach. Natomiast o formę stricte tenisową się nie obawia.

Jerzego Janowicza coraz częściej rozpatruje się w kategoriach niespełnionego talentu, któremu na drodze stanęły liczne kontuzje. Zawodnik z Łodzi ogromne sukcesy osiągał między innymi w 2013 roku. Wystąpił wtedy w półfinale Wimbledonu, co przeszło do historii polskiego sportu.

Od kilku lat Janowicz nie ma możliwości nawet zbliżyć się do takich sukcesów. Częściej niż na tenisie musiał skupiać się na zmaganiu się z problemami zdrowotnymi. Ostatni wielkoszlemowy pojedynek rozegrał w 2017 roku.