Jessica Pegula opowiedziała o rozstaniu z trenerem

/ Izabela Modrzewska , źródło: unitennis.net/oprac.własne, foto: AFP

Jessica Pegula przyznała w ostatnim wywiadzie, że musiała podjąć trudną decyzję dotyczącą zmiany szkoleniowca.

Po niespodziewanym odpadnięciu w drugiej rundzie Australian Open, Amerykanka oficjalnie zakończyła współpracę z Davidem Wittem po ponad czterech latach spędzonych razem. W tym okresie tenisistka wygrała dwa turnieje WTA 1000, awansowała do ćwierćfinału w sześciu turniejach wielkoszlemowych i osiągnęła najwyższy ranking w karierze.

Podczas konferencji prasowej w San Diego, Pegula przekazała dziennikarzom, że jej decyzja wiązała się z etapem jej kariery.

Potrzebowałam czegoś innego. Skończyłam 30 lat i doszłam do momentu kiedy być może jestem blisko końca kariery i musiałam podjąć trudne decyzje by coś zmienić. Nie chcę niczego żałować. Wydaje mi się, że to przyszło naturalnie – przyznała przed rozpoczęciem turnieju

Zawodniczka współpracuje obecnie z dwoma trenerami, którzy nie będą podróżować z nią regularnie. Mark Knowles to trzykrotny triumafator wielkoszlemowy w grze podwójnej i były numer jeden rankingu ATP. Poprzednio pomagał Milosowi Raonicowi czy Jackowi Sockowi. Drugim szkoleniowcem został Mark Merklein, który znajdował się w top 40 rankingu deblowego i był partnerem Knowlesa podczas Igrzysk Olimpijskich w 2000 roku.