Jim Courier: To jest ważny rok dla tenisa

/ Tomasz Górski , źródło: www.tennisworldusa.org, foto: AFP

To jest rok dla tenisa, który trzeba wzajemnie przetrwać. Jim Courier, były tenisista nr 1 na świecie, mówi, że ATP Tour może wykorzystać obecne zawieszenie gier. W taki sposób, aby przenieść w przyszłości więcej pieniędzy na wcześniejsze rundy. O tych kwestiach wspominał w wywiadzie dla Tennis Chanel.

Jest to element planu pięcioletniego ATP. A kryzys to okazja, aby szybko to przeanalizować i pomóc graczom z niższej pozycji. Courier, który zarobił na kortach około 14 milionów dolarów, powiedział, że kilku graczy z niższej pozycji rankingowej będzie zapewne potrzebowało wsparcia finansowego po zakończeniu przestoju w tourze.

Były tenisista wspomina także zasoby jakie mają gracze. Bo to najważniejsze. Wskazał, że nagrody tych mniej rozpoznawalnych zawodników nie zawsze starczają na czynsz, rachunek za energie elektryczną oraz inne podstawowe wydatki. Pieniądze są im bardzo potrzebne.

– Myślę, że trzeba wykorzystać wszystkie turnieje, które będzie można rozegrać do końca roku. To nie jest ogólnie sezon, w którym ludzie osiągną zyski. To rok, w którym tenis musi pomagać sobie nawzajem i przeżyć ten wielki kryzys – podsumował Courier.