Recman

Joue-Les-Tours: ćwierćfinał nie dla Zaniewskiej

/ Tomasz Krasoń, źródło: tennisforum.com/itftennis.com, foto: Archiwum Sandry Zaniewskiej

Sandra Zaniewska przegrała z Olgą Sawczuk w drugiej rundzie turnieju ITF w Joue-Les-Tours. Ukrainka triumfowała 6:4, 6:3.

Patrząc na pozycję w rankingu, to Polka była faworytką tego spotkania. Zaniewska zajmuje bowiem 147. miejsce, podczas gdy Sawczuk jest 202. Jednak przewaga doświadczenia spoczywała po stronie 25-letniej Ukrainki. Ponadto Zaniewska zmagała się ostatnio z kontuzją stawu krzyżowo-biodrowego.

W pierwszej partii czwartkowego spotkania Sandra Zaniewska cały czas goniła swoją rywalką. Dwukrotnie odrabiała stratę podania, ale ostatecznie i tak musiała uznać wyższość Ukrainki, która triumfowała 6:4. W drugiej odsłonie przewaga Olgi Sawczuk była bardziej wyraźna. Z przewagą podwójnego przełamania wygrała w niej 6:3.

Sandra Zaniewska za awans do drugiej rundy w Joue-Les-Tours otrzyma 10 punktów do rankingu WTA. Dla Polki to pierwsza zdobycz od czasu lipcowego turnieju w Baku, gdzie zaliczyła swój pierwszy wygrany mecz w cyklu WTA. We francuskim turnieju ITF startowały również inne Polki. Marta Domachowska także odpadła w drugiej rundzie (przegrana z An-Sophie Mestach), a Magda Linette, Justyna Jegiołka i Patrycja Sanduska nie przeszły eliminacji.
 


Wyniki

Druga runda singla:
Olga Sawczuk (Ukraina) – Sandra Zaniewska (Polska) 6:4, 6:3