Juan Martin del Potro rozstał się z trenerem

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org/www.twitter.com, foto: AFP

Sebastian Prieto nie jest już trenerem Juana Martina del Potro. Decyzję o zakończeniu współpracy mistrz US Open 2009 ogłosił za pośrednictwem konta na Twitterze.

Argentyńczyk od dłuższego czasu boryka się z kłopotami zdrowotnymi. Tenisista z Tandil pod koniec stycznia poddał się operacji kolana, którego kontuzja odnowiła się del Potro w czerwcu ubiegłego roku. Obecnie niespełna 32-letni zawodnik przechodzi rehabilitację. W tym czasie podjął decyzję o rozstaniu się z trenerem.

– Pragnę podzielić się informacją, że zgodziłem się zakończyć współpracę z Sebastianem Prieto, aby mógł on pracować z Juanem Londero, podczas gdy ja będę kontynuował rehabilitację. Jestem mu bardzo wdzięczny za wszystkie lata które spędziliśmy. To wspaniały trener i jeszcze lepszy człowiek – napisał na Twitterze tenisista, który pod wodzą Prieto osiągnął między innymi zwycięstwa w 2018 roku na kortach w Acapulco oraz Indian Wells.

Na początku roku Argentyńczyk przebywał w Stanach Zjednoczonych, gdzie w Miami przeszedł operacje. W związku z pandemią COVID-19 postanowił jednak przenieść się do ojczyzny i tam dochodzić do siebie po zabiegu. W związku z sytuacją na świecie rozgrywki tenisowe wstrzymano co najmniej do końca lipca. Decyzja co do sierpniowych turniejów w USA ma zapaść na początku czerwca. Z kolei o losach tegorocznego US Open mamy się dowiedzieć za około kolejne dwa tygodnie.