Juan Martin Del Potro wrócił do treningów

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.facebook.com, foto: AFP

Juan Martin del Potro ponownie trenował na korcie. O tym fakcie Argentyńczyk poinformował kibiców za pomocą konta w mediach społecznościowych. 

Mistrz US Open 2009 jeszcze na początku sierpnia 2018 roku był trzecim tenisistą świata. Jednak kłopoty zdrowotne z kolanem sprawiły, że zawodnik z Tandil notowany jest obecnie 125 pozycji niżej. Jednak wciąż ma nadzieje na powrót do światowej rywalizacji. Po tym, jak w styczniu poddał się operacji kolana, obecnie Del Potro przechodzi rehabilitację. Z kolei na początku tygodnia na swym facebookowym profilu poinformował, że odbył trening na korcie.

Kolano nadal mi przeszkadza, więc musimy zobaczyć, jak rozwinie się sytuacja. Choć nie mam harmonogramu, po raz kolejny podejmuję wszystkie niezbędne kroki, aby dalej robić to, co kocham – napisał w mediach społecznościowych niemal 32-letni tenisista.

Juan Martin del Potro ma jeszcze sporo czasu, by się przygotować do powrotu, a to za sprawą odwoływania kolejnych turniejów z powodu pandemii COVID-19. Pierwszą imprezą po przerwie miał być turniej w Waszyngtonie, który już odwołano. Pod znakiem zapytania stoi również nowojorski turniej Wielkiego Szlema.

Hoy vine a pasar el día con mi amiga! 😊Quería contarles que en estos días volví a entrenarme y a practicar de a…

Opublikowany przez Juana Martína dla Potrę Poniedziałek, 20 lipca 2020