Jubileusz Federera

/ Jakub Karbownik , źródło: atptour.com/własne, foto: AFP

Roger Federer pokonał Alexa de Minaura 6:2 6:2 w finale Swiss Indoors Basel. Tym samym Szwajcar sięgnął po raz dziesiąty po tytuł mistrzowski w rodzinnym mieście.

W czerwcu tego roku były lider rankingu ATP zdobył dziesiąty tytuł mistrzowski w Halle. W niedzielę Federer sięgnął po jubileuszowy triumf również w swoim domowym turnieju – w Bazylei. Z imprezą rozgrywaną w Saint Jakobshalle 38-letni tenisista związany jest od lat. Zanim rozpoczął karierę zawodowego tenisisty, pełnił funkcję chłopca do podawania piłek, więc zna tę imprezę jak mało kto.

Publiczność zgromadzona w niedzielne popołudnie na trybunach kortu centralnego liczyła na wygraną swego ulubieńca. I ten nie zawiódł zgromadzonych kibiców. Bez większych problemów pokonał Alexa de Minaura. W pierwszej partii Federer miał problemy tylko na początku. Jednak szybko objął prowadzenie 4:1 i wypracowanej przewagi nie oddał do końca. Druga partia miała podobny przebieg do pierwszej. De Minaur przegrał już pierwszego gema przy swoim podaniu, a przy stanie 5:2 dziewięciokrotny mistrz Swiss Indoors Basel dołożył kolejne przełamanie i zakończył mecz.

Cieszę się z formy, jaką dzisiaj zaprezentowałem. Początek był trudny, ale w miarę upływu czasu się rozpędzałem. Mecz był pełen ciekawych wymian, więc mógł się podobać kibicom. Kluczem do mojego dzisiejszego sukcesu była dobra postawa w ofensywie oraz niewiele błędów własnych, jakie popełniłem – podsumował niedzielny pojedynek stary-nowy mistrz Swiss Indoors Basel.

Niedzielna wygrana to czwarty tegoroczny triumf turniejowy Federera. O jeden tytuł więcej ma jedynie Dominic Thiem, który w równolegle rozgrywanym turnieju tej samej rangi w Wiedniu, sięgnął po tytuł mistrzowski.


Wyniki

Finał singla

Roger Federer (Szwajcaria, 1) – Alex de Minaur (Australia) 6:2, 6:2