Julia I Waleczna

/ Anna Niemiec, źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Mistrzynią tegorocznej edycji turnieju Nurnberger Versicherungscup została Julia Putincewa. Kazaszka w trzech setach pokonała Tamarę Zidansek i zdobyła pierwszy tytuł w karierze.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Słowenka, która w pierwszym secie szybko odskoczyła na 3:0. 24-latka urodzona w Moskwie zdołała odrobić straty, ale od stanu 4:4 dwa kolejne gemy padły łupem Zidansek i to ona objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

W drugiej odsłonie pojedynku przełamanie jako pierwsza zdobył reprezentantka Kazachstanu. Słoweńska tenisistka odrobiła stratę w szóstym gemie, ale po chwili ponownie nie była w stanie utrzymać podania i turniejowa „jedynka” doprowadziła do wyrównania.

W decydującej partii Putincewa ani razu nie musiała się nawet bronić przed stratą serwisu, a sama przełamała rywalkę dwukrotnie i po 2 godzinach i 17 minutach mogła cieszyć się z pierwszego triumfu w karierze.

To jest niesamowite – powiedziała po meczu świeżo upieczona mistrzyni. – Dobrze bawiłam się na korcie i walczyłam do samego końca. Miałam trochę szczęścia, bo momentami tylko biegałam i modliłam się, żebym piłka wpadła w kort. Mam charakter do walki i myślę, że to dzisiaj pomogło mi wygrać.