Jurgen Melzer zakończył karierę

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Jurgen Melzer w wieku 40 lat zakończył zawodową karierę. Austriacki tenisista przez ponad 20 lat profesjonalnych startów wygrał pięć turniejów singlowych i siedemnaście deblowych.

Ostatni mecz w karierze Melzer rozegrał w mieście, w którym się urodził. 40-latek wystąpił w turnieju w Wiedniu w grze podwójnej w parze z singlowym mistrzem olimpijskim, Alexandrem Zverevem. Austriacko-niemiecki duet nie dał jednak rady i przegrał z Johnem Peersem i Filipem Polaszkiem 6:7(3), 5:7. Tego dnia wynik nie był jednak najważniejszy, gdyż pożegnanie z profesjonalnym tenisem w rodzinnym mieście, to niezwykle wzruszający moment.

– Postrzegałem ten mecz jako bonus, aby zagrać ostatni raz w domu. Pożegnanie tutaj jest dla mnie czymś wyjątkowym. To tu zaczęła się moja kariera, tu odniosłem wiele sukcesów. Zawsze starałem się być dobrym ambasadorem tego sportu i sprawiać, by ta dyscyplina była jak najbardziej lubiana. Dzisiaj pojawiło się sporo kibiców i mogłem się pożegnać, a to wiele dla mnie znaczy… Na pewno będę to pamiętał – powiedział wzruszony.

Jurgen Melzer status zawodowca uzyskał w 1999 roku, więc jego kariera trwała aż 22 lata. Przez ten czas Austriak wygrał pięć singlowych turniejów, wystąpił w półfinale Roland Garros w 2010 roku, a w 2011 zajmował ósme miejsce w rankingu ATP. W grze podwójnej może pochwalić się jeszcze większymi sukcesami. Siedemnaście zdobytych tytułów, w tym dwa wielkoszlemowe – Wimbledon w 2010 roku i US Open rok później, a także szósta lokata w światowym rankingu, to jego największe osiągnięcia.