Jużny pozostanie trenerem Shapovalova

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/tennisworldusa.org, foto: AFP

Michaił Jużny pozostanie trenerem Denisa Shapovalova w nadchodzącym sezonie. Współpraca rozpoczęta między Rosjaninem i Kanadyjczykiem latem tego roku została przedłużona.

37-letni były tenisista z Moskwy i urodzony w Tel Awiwie 20-latek rozpoczęli pracę w sierpniu, przed US Open. Początkowo Jużny miał służyć radom młodemu tenisiście tylko podczas ostatniego w roku turnieju Wielkiego Szlema. Po nowojorskim turnieju pozostał jednak w składzie. Niedługo później Shapovalov sięgnął po pierwszy w karierze tytuł mistrzowski, w Sztokholmie, i doszedł do finałów imprez w Paryżu i Chengdu. To dało mu awans na najwyższe w karierze 15. miejsce w rankingu ATP.

W związku z uzyskiwanymi wynikami pod okiem moskwianina Kanadyjczyk postanowił przedłużyć współpracę na kolejny sezon. – Trenowanie Denisa jest dla mnie interesującym wyzwaniem. Ma przed sobą świetlaną przyszłość. Już awansował do czołowej „20” rankingu. Mam nadzieję, że nasza relacja będzie pełna sukcesów – podsumował współpracę z Shapovalovem Jużny.

Jeden z najlepszych obecnie tenisistów młodego pokolenia rywalizuje właśnie z reprezentacją w turnieju finałowym Pucharu Davisa. Po czwartkowej wygranej z Australią Kanadyjczycy są już w półfinale i czekają na kolejnego rywala. Tego wyłoni mecz Rosją z Serbią.