Kacper Żuk ma zadebiutować w zawodach ATP

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Kacper Żuk został zgłoszony do zawodów ATP w Antalyi. Może to być zatem, nie licząc zawodów ATP Cup, debiut młodego Polaka w głównym męskim cyklu. Zmagania mają się rozpocząć siódmego stycznia.

Turniej w Antalyi w latach 2017-2019 odbywał się na kortach trawiastych tuż przed Wimbledonem. Z powodu pandemii koronawirusa w minionym sezonie zmagania zostały odwołane. Teraz tenisiści do stolicy Turcji mają zawitać już na początku sezonu, a sama rywalizacja ma się odbyć na twardej nawierzchni.

Do rozpoczynającego się 7 stycznia turnieju nie zgłosiła się szczególnie mocna obsada. Najwyżej rozstawionym ma być Włoch Matteo Berettini – aktualnie 10. zawodnik rankingu. Do Turcji wybiera się też Kacper Żuk. Zajmujący 262. pozycję rankingową Polak miałby rozpocząć zmagania od kwalifikacji.

Dla niespełna 22-letniego tenisisty może to być debiut w indywidualnych zawodach głównego cyklu. Jak dotąd pod szyldem ATP Tour startował tylko w ubiegłorocznym ATP Cup, w którym zaprezentował się z bardzo dobrej strony.