Wilson

Kadetki w finale European Summer Cups

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: , foto: tenniseurope.org

Paulina Lewandowska, Magdalena Fręch i Marta Kowalska wywalczyły awans do finału European Summer Cups. Niestety, odpadły pozostałe dwie drużyny – kadetów oraz juniorów.

European Summer Cups to drużynowa rywalizacja dla młodych tenisistów w różnych kategoriach wiekowych. Znamy już rozstrzygnięcia w eliminacjach 16-latków i 18-latków. Z trzech ekip, które wystawiła Polska, do finału awansowała jedna – kadetki.

Dziewczęta o finał walczyły w mieszczącym się pod Londynem Roehampton. Najpierw pewnie pokonały reprezentację Danii, a potem po ciężkim boju wygrały z Ukrainkami. Po singlowych grach był remis. O tym, kto wygra, decydowała gra podwójna, w której Fręch i Lewandowska pokonały rywalki 6:4, 6:1. To zwycięstwo dało naszym 16-latkom awans do finałów, które zostaną rozegrane na początku sierpnia w szwajcarskim Leysin. Finałowy mecz eliminacji Polki przegrały z Niemkami 1:2, ale było to już bez znaczenia.

Bez powodzenia startowali kadeci. We włoskim Mesagne Jan Zieliński, Kamil Majchrzak i Phillip Gresk zajęli trzecie miejsce, które nie daje awansu do decydującej fazy turnieju. Pokonali Izraelczyków, ale w półfinale eliminacji przegrali z Niemcami. Na osłodę wygrali z drużyną Łotwy.

Podobny los spotkał juniorów. Piotr Łomacki, Szymon Walków i Kamil Gajewski po bardzo ciężkim meczu pokonali na starcie eliminacji we Wrocławiu Greków. Niestety, na drodze naszej drużyny stanęli… Niemcy. Podobnie jak w przypadku obu ekip do lat 16 Polacy ulegli zachodnim sąsiadom. I to wyraźnie, bo nie zdobyli ani jednego punktu, przegrywając wszystkie trzy mecze. W ostatnim pojedynku o trzecie miejsce nasi zawodnicy pewnie wygrali ze Słowenią, ale na finały do Wenecji nie pojadą.

Forbet