Kair. Matuszewski i Agamenone najlepszymi deblistami

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Peter Figura

Piotr Matuszewski i Włoch Franco Agamenone wygrali turnieju gry podwójnej w Kairze (pula nagród: 15 tys. dolarów). Dla naszego reprezentanta to dziesiąte trofeum w zawodowej karierze. Wszystkie zdobył jako deblista. 

Matuszewski rozpoczął sezon 2021 od występów w stolicy Egiptu. Przed tygodniem wystąpił w parze z Kazachem Grigorijem Łomakinem. Współpraca nie okazała się owocna. Choć zostali rozstawieni z numerem jeden, przegrali już w pierwszej rundzie.

W tym tygodniu partnerem 22-letniego tenisisty z Kalisza był już Franco Agamenone. Polsko-włoska para dotarła do finału, gubiąc po drodze jednego seta. W najważniejszym meczu Matuszewski i Agamenone wygrali 6:4, 6:7(5), 10-7 z Japończykiem Naokim Tajimą i Hiszpanem Jose Vidalem Azorinem.

Dla Matuszewskiego to dziesiąty wygrany turniej od kiedy przeszedł na zawodowstwo. Wszystkie zwycięstwa odniósł w grze podwójnej.

W grze pojedynczej Matuszewskiemu nie wiedzie się tak dobrze. Przed tygodniem przeszedł przez trzystopniowe eliminacje, ale przegrał w pierwszej rundzie turnieju głównego, a w tym tygodniu odpadł w kwalifikacjach.