Kalendarz ATP. Sardegna Open nowym przystankiem w tourze

/ Dominika Opala , źródło: www.ubitennis.net /własne, foto: AFP

Sardegna Open będzie jedną z dwóch tegorocznych opcji do rozpoczęcia zmagań na europejskiej mączce. Turniej, który odbędzie się w dniach 5-11 kwietnia, rozegrany zostanie na obiekcie Cagliari Tennis Club. W kalendarzu impreza pojawiła się w miejsce Grand Prix Hassan II.

Zawodnicy będą mieli dwie opcje do gry w turniejach rangi ATP 250 w tygodniu poprzedzającym Monte Carlo Rolex Masters. Jedną z nich będzie Andalucia Open w Hiszpanii, któremu przyznano jednoroczną licencję. Drugą okazją do rozpoczęcia rywalizacji na europejskiej mączce w terminie 5-11 kwietnia będzie Sardegna Open.

Turniej w Cagliari pojawił się w kalendarzu ATP po tym, jak przełożona została impreza w Marrakeszu – Grand Prix Hassan II. Na oficjalnej stronie ATP widnieje informacja, iż zostanie rozważone przełożenie marokańskiego turnieju na późniejszą część roku.

Sardegna Open to czwarty włoski przystanek w tourze, po BNL Internazionali d”Italia w Rzymie, Next Gen ATP Finals w Mediolanie i ATP Finals w Turynie.

Dodanie tego turnieju ATP do już bardzo bogatego programu dużych międzynarodowych imprez we Włoszech odzwierciedla zaufanie do umiejętności organizacyjnych kraju, którym cieszymy się na całym świecie. Kiedy ATP zaprosiło nas do przedstawienia naszej kandydatury do organizacji zawodów ATP 250 w tym tygodniu, zrobiliśmy to bez wahania. Jest to również doskonała okazja, aby promować atrakcyjność regionu Sardynii jako celu turystycznego w trudnych czasach – powiedział prezes Włoskiej Federacji Tenisowej Angelo Binaghi.