Kanadyjska rewelacja lepsza od Wozniacki

/ Anna Niemiec, źródło: własne, foto: AFP

Trwa piękna przygoda Taylor Townsend i Kristie Ahn. W sobotę reprezentantki gospodarzy awansowały do najlepszej szesnastki turnieju na kortach Flushing Meadows. O ćwierćfinał zagra również Bianca Andreescu, która pokonała Caroline Wozniacki.

Kanadyjka przełamała rywalkę w pierwszym gemie, ale była liderka błyskawicznie odrobiła stratę. Później gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu do wyniku 3:3. W siódmym gemie reprezentantka Kraju Klonowego Liścia po raz drugi odebrała podanie przeciwniczce i tym razem utrzymała tę przewagę już do końca seta. Mistrzyni Indian Wells poszła za ciosem na początku drugiej odsłony meczu i odskoczyła na 3:0. Później przytrafił jej się słabszy moment w grze. Dunka to wykorzystała i wyrównała na 3:3. W końcówce Andreescu ponownie podniosła jednak poziom swojej gry. W dziewiątym gemie przełamała rywalkę, a chwilę później utrzymała serwis bez straty punktu i po raz pierwszy w karierze awansowała do czwartej rundy imprezy wielkoszlemowej.

Kanadyjka o ćwierćfinał zagra z Taylor Townsend. Amerykańska kwalifikantka po wyeliminowaniu Simony Halep poszła za ciosem i w sobotę wyrzuciła z zawodów Soranę Cirsteę.

Powodów do radości gospodarzom dostarczyła również Kristie Ahn. Amerykanka, która przed tegoroczną edycją US Open nie wygrała ani jednego meczu w imprezie wielkoszlemowej, w dwóch setach pokonała Jelenę Ostapenko. Reprezentantka gospodarzy zmierzy się teraz z Elise Mertens. Belgijka okazała się zbyt wymagającą rywalką dla Andrei Petkovic.

O miejsce w ćwierćfinale zagrają także Julia Goerges i Donna Vekić. Niemka sprawiła niespodziankę i oddała tylko pięć gemów turniejowej „siódemce” Kiki Bertens. Chorwatka również w dwóch setach pokonała Julię Putincewę.