Kanton: finał nie dla Urszuli Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska drugi tydzień z rzędu kończy zmagania w turnieju WTA na półfinale. W Kantonie Polka przegrała z Su-Wei Hsieh 1:6, 6:3, 0:6.

26-letnia Hsieh (53 WTA) od początku rywalizacji w Katonie spisuje się bardzo dobrze – w drodze do półfinału nie straciła ani jednego seta.

Tajwanka mecz z Polką również rozpoczęła w efektowny sposób, tracąc w pierwszym secie tylko jednego gema, a łącznie przegrywając zaledwie osiem punktów. W drugiej partii nawiązała się wyrównana walka. Hiseh w piątym gemie zdołała wywalczyć przełamanie, ale od tego momentu cztery kolejne gemy zapisała na swoje konto Radwańska.

Trzeci set przebiegiem niezwykle przypominał pierwszy. Hsieh popisała się kilkoma efektownymi zagraniami, a Polka z każdą piłką stawała się coraz bardziej bezradna. Tajwanka znów straciła tylko osiem punktów, ale tym razem ani jednego gema. Mecz trwał godzinę oraz trzydzieści osiem minut.

Był to pierwszy pojedynek pomiędzy tymi tenisistkami. Za półfinał turnieju w Kantonie Urszula Radwańska otrzyma 130 punktów rankingowych oraz 10 200 dolarów. Polka w przyszłym tygodniu awansuje najprawdopodobniej o trzy pozycje w rankingu (aktualnie zajmuje 39. miejsce).