Kanton. Linette gra dalej w deblu

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: AFP

Podczas turnieju WTA 250 w Chinach Magda Linette nie bierze udziału wyłącznie w rozgrywkach singlowych. We wtorek druga najwyżej notowana w rankingu Polka awansowała do ćwierćfinału debla. Poznanianka oraz Moyuka Uchijima pokonały w dwóch setach Tamarę Korpatsch i Despinę Papamichail.

Mecz od problemów rozpoczęły reprezentantki Niemiec i Grecji, które już w pierwszym gemie musiały bronić się przed utratą serwisu. Wtedy udało im się wyjść z opresji, lecz kolejny break point, tym razem przy stanie 2:2, został wykorzystany przez parę rozstawioną z „czwórką”. To przełamanie rozpoczęło serię trzech gemów wygranych przez returnujące z rzędu, po której przewagę wciąż miały Linette i Uchijima. Polka i Japonka nie oddały jej do końca seta.

Zwyciężczynie pierwszej odsłony meczu zdecydowanie lepiej spisywały się na początku drugiej partii. Linette i Uchijima wygrały aż pięć z sześciu początkowych gemów. Wysunęły się tym samym na bardzo komfortowe prowadzenie. Mimo pewnych problemów z utrzmaniem serwisu, których skutkiem było nawet przełamanie na korzyść Korpatsch i Papamichail, reprezentantki Polski i Japonii były nie do dogonienia i odniosły zwycięstwo po wykorzystaniu pierwszej piłki meczowej.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

Magda Linette, Moyuka Uchijima (Polska, Japonia, 4) – Tamara Korpatsch, Despina Papamichail (Niemcy, Grecja) 6:4, 6:3