Forbet

Kanton: Radwańska bez szans w starciu z Kuzniecową

/ Antoni Cichy, źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska w drugiej rundzie turnieju w Kantonie ugrała tylko gema przeciwko Swietłanie Kuzniecowej. Rosjance do zwycięstwa wystarczyło niespełna 60 minut.

To był mecz bez historii. Rozstawiona z „piątką” Swieta dominowała i nie dała krakowiance najmniejszych szans. Radwańska przy własnym podaniu w dwóch setach zdobyła tylko 14 punktów. Rywalce przy jej serwisie krzywdy też nie zrobiła.

Kuzniecowa wypracowała sobie aż 11 break pointów, z czego wykorzystała pięć. Polka tylko raz wygrała swojego gema serwisowego – w drugiej partii. W pierwszej uległa turniejowej „piątce” 0:6.

Radwańska mimo dotkliwej porażki w drugiej rundzie nie wyjedzie z Kantonu z pustym rękoma. Zdobyte punkty pozwolą jej awansować najprawdopodobniej na 86. miejsce w rankingu WTA.

Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 5) – Urszula Radwańska (Polska) 6:0, 6:1