Karlović zakończy karierę po US Open

/ Dominika Opala , źródło: www.ubitennis.net /własne, foto: AFP

Ivo Karlović zakończy karierę po ponad 20 latach rywalizacji w tourze. Ma to nastąpić po US Open 2021. Informacje te potwierdził dyrektor turnieju w Los Cabos, do którego Chorwat otrzymał „dziką kartę”. 

42-latek z Zagrzebia to obecnie najstarszy tenisista w Top 500 rankingu ATP. Ivo Karlović zajmuje aktualnie 200. miejsce w zestawieniu, choć w 2008 roku plasował się już na 14. pozycji. Ostatnie występy nie są jednak dla niego udane. W tym sezonie w głównym cyklu wygrał tylko dwa mecze.

Obecnie Karlović rywalizuje w Los Cabos w Meksyku. Chorwat jest pierwszym triumfatorem tej imprezy z 2016 roku i otrzymał od organizatorów „dziką kartę” do tegorocznej edycji. Na otwarcie zmierzy się z Jordanem Thompsonem.

To właśnie dyrektor turnieju w Los Cabos, Geoffrey Fernandez przekazał informację o tym, że Karlović zakończy karierę po US Open we wrześniu. Wiadomość podał podczas ceremonii losowania.

Ivo Karlović powiedział nam, że odejdzie na emeryturę po US Open i jesteśmy mu wdzięczni, bardzo lubimy go za to, że był naszym pierwszym mistrzem. To jest dobre i zasłużone, żeby go tak pożegnać – powiedział Fernandez.

Nie ma jeszcze oficjalnego komentarza Chorwata na ten temat. Najwyższy tenisista w stawce zawodową karierę rozpoczął w 2000 roku. W tym czasie dotarł do 19 finałów na poziomie ATP, z czego 8 wygrał. Ostatni raz triumfował pięć lat temu w Los Cabos. Najlepszym wielkoszlemowym rezultatem Karlovicia był ćwierćfinał Wimbledonu 2009. Wraz z Chorwacją zdobył w 2018 roku Puchar Davisa.