Kawa już w ćwierćfinale

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Katarzyna Kawa awansowała do ćwierćfinału turnieju World Tennis Tour w węgierskim Szekesfehervar (pula nagród 60.000$). W drugiej rundzie Polka pokonała w dwóch setach Simonę Waltert. Teraz zmierzy się z kolejną kwalifikantką.

Drabinka zawodów World Tennis Tour w Szekesfehervar układa się nieźle dla Katarzyny Kawy. Polka została rozstawiona z numerem cztery i mogła być pewna, że w drodze do półfinału trafi na zawodniczki notowane niżej niż ona. Los sprawił jednak, że Kawa mierzyła się ze zdecydowanie niżej klasyfikowanymi przeciwniczkami – najpierw z grającą dzięki „dzikiej karcie” Gretą Arn, a później z kwalifikantką, Simoną Waltert.

W obu spotkaniach nasza tenisistka miała problemy w pierwszym secie. Z Waltert nie powtórzył się jednak przypadek z pierwszej rundy, gdy trzeba było gonić wynik. Kawa dwukrotnie nie wykorzystała co prawda przewagi przełamania i przy stanie 5:6 musiała bronić trzech piłek setowych, lecz wyszła z opresji. Polka doprowadziła do tiebreaka, a decydującą rozgrywkę wygrała 7:6(5).

Podobnie jak w środę, także tym razem nasza reprezentantka rozkręcała się z biegiem meczu. W drugiej partii szybko zyskała przewagę podwójnego przełamania i choć Waltert zdołała odrobić część strat, to przy pierwszym meczbolu było już po wszystkim. Kawa wykorzystała okazję na zamknięcie meczu, zwyciężając 7:6(5), 6:3. W piątkowym ćwierćfinale zagra z kolejną kwalifikantką – Rumunką Nicoletą-Cataliną Dascalu.

Katarzyna Kawa (Polska, 4) – Simona Waltert (Szwajcaria, Q) 7:6(5), 6:3