Kawa w finale! Olbrzymi sukces Polki

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Bella Cup

Trudno znaleźć słowa, które oddałyby skalę sukcesu Katarzyny Kawy. Debiutująca w głównym cyklu Polka dotarła do finału turnieju WTA w Jurmale. W półfinale pokonała 6:2, 6:3 sklasyfikowaną ponad sto miejsc wyżej Amerykankę Bernardę Perę.

Wspaniale, fantastycznie, fenomenalnie, znakomicie – w pochwałach można się prześcigać. Wymyślać coraz to nowsze i słać pod adresem naszej reprezentantki. Polka rozgrywa w Jurmale turniej-marzenie i mimo narastającego zmęczenia radzi sobie z kolejnymi przeciwniczkami. Dziś, w walce o finał, pokonała Bernardę Perę.

Sam początek meczu nie napawał optymizmem. Amerykanka kilka razy zapunktowała dzięki serwisowi, a wcześniej,  w gemie otwarcia wywalczyła przełamanie. To przełożyło się na prowadzenie 2:0 w pierwszej partii. Straciła je jednak szybko. Kawa potrafiła dostosować się do serwisu przeciwniczki i znów wejść w returnowy trans. Tym uderzeniem może góry przenosić. To co najlepsze, w przypadku Kawy najczęściej zaczyna się właśnie od returnu.

Ale nasza reprezentantka bardzo dobrze też serwowała. Pierwsze podania często przynosiły punkty, natomiast drugie uniemożliwiały przejście do ataku rywalce. Pierwsza odsłona rywalizacji zakończyła się zwycięstwem Kawy 6:2.

Drugi set był nieco bardziej wyrównany. Na jego początku Polka nieco obniżyła loty, popełniła kilka niewymuszonych błędów. Szybko się jednak otrząsnęła. Na dłuższą niemoc nie mogła sobie pozwolić, bowiem Pera dość niespodziewanie objęła prowadzenie 3:2 z przewagą przełamania. Po zmianie stron Kawa jednak odrobiła straty, co było gwoździem do trumny rywalki.

Zirytowana szybko utratą przewagi Amerykanka nie była już tak groźną przeciwniczką. Grała niechlujnie, zbyt pochopnie podejmowała decyzje. To był jednak jej problem i z nim pozostała do końca pojedynku. Kawa się nie przejmowała tylko pewnie zmierzała po zwycięstwa. Po godzinie i 12 minutach mogła wznieść ręce w geście triumfu! Zagra w finale imprezy WTA!

Ostatnią przeciwniczką Polki będzie Anastasija Sevastova z Łotwy lub Anastasija Potapova z Rosji.

Z Jurmały Szymon Adamski 


Wyniki

Półfinał singla:

Katarzyna Kawa (Polska) – Bernarda Pera (USA) 6:2, 6:3