Kawa w turnieju głównym! Świetny występ w eliminacjach

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Katarzyna Kawa po raz pierwszy w karierze zagra w turnieju głównym WTA! W Jurmale przeszła przez dwustopniowe kwalifikacje. W meczu decydującym o awansie do głównej drabinki rozbiła 6:1, 6:2 Naikthę Bains z Wielkiej Brytanii.

To był pogrom! Pierwszą dobrą decyzję Polka podjęła już przed meczem, decydując o kolejności serwowania. Pierwszeństwo oddała rywalce, a ta popełniła dwa podwójne błędy i na ,,dzień dobry” dała się przełamać. Później nadziała się jeszcze na kilka dobrych returnów. Kawa zyskała niezbędną pewność siebie, natomiast Brytyjka nie wiedziała, co począć na korcie. Tym bardziej, że równie słabo co z serwisem radziła sobie z zagrywaniem bekhendów.

Kawa takich problemów nie miała. Można było odnieść wrażenie, że kolejne skuteczne uderzenia napędzały ją do jeszcze lepszej gry. W pierwszym secie częściej korzystała z wariantów siłowych, w drugim dodatkowo ucieszyła oko dwoma udanymi skrótami, fantastycznymi minięciami czy wyjątkowo dokładnym lobem.

Bains nie potrafiła znaleźć recepty na tak grającą Polkę. Najpierw wydłużyła jak tylko mogła przerwę między setami, ale to nie wybiło Kawy z uderzenia. Później postawiło wszystko na jedną kartę i podejmowała mnóstwo ryzykownych decyzji. To właśnie odważna gra pozwoliła jej wygrać trzy gemy. Gdyby czekała na błędy Polki, najprawdopodobniej odjechałaby z Jurmały na tzw. rowerze.

Nasza reprezentantka czeka teraz na dolosowanie do drabinki głównej. Na rywalkę z eliminacji czeka m.in. zeszłoroczna finalistka – Anastazja Potapowa.

Z Jurmały Szymon Adamski


Wyniki

Druga runda eliminacji:

Katarzyna Kawa (Polska, 3) – Naiktha Bains (Wielka Brytania, 7) 6:1, 6:2