Kazań. Niesamowity bój Radwańskiej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska zagra o finał turnieju ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. W piątek Polka wykazała się niezwykłą wolą walki i po 3 godzinach i 30 minutach gry pokonała Kamillę Rachimową.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Rosjanka, która wyszła na prowadzenie 2:0, ale krakowianka błyskawicznie odrobiła stratę. W ósmym gemie reprezentantka Polski po raz drugi odebrała podanie rywalce i stanęła przed szansą, żeby zamknąć seta przy pomocy własnego serwisu. Młodsza z sióstr Radwańskich nie wykorzystała jednak tej okazji i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Ta dodatkowa rozgrywka miała niezwykle dramatyczny przebieg. Gra długo toczyła się na przewagi, a w końcówce szalę zwycięstwa przechyliła na swoją stronę faworytka gospodarzy.

W drugiej partii obie tenisistki grały falami. Rachimowa odskoczyła na 2:0, a cztery następne gemy padły łupem polskiej zawodniczki. Rosjanka z 2:4 wyszła na 5:4, ale końcówka należała do byłej 29. rakiety świata, która wyrównała stan rywalizacji.

Decydująca odsłona meczu nie rozpoczęła się pomyśli Urszuli Radwańskiej, która przegrywała już 1:4. Krakowianka nie zamierzała się jednak poddawać. Wygrała pięć kolejnych gemów i po 3 godzinach i 30 minutach walki mogła wznieść ręce w geście triumfu.

O finał nasza tenisistka zagra z Lucią Bronzetti, która oddała tylko cztery gemy Jekaterinie Makarowej.