Kazań. Radwańska o krok od tytułu

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska wystąpi w finale turnieju ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Polka w dwóch setach pokonała Lucię Bronzetti i w niedzielę powalczy o drugi tytuł w sezonie.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Włoszka, która przełamała rywalkę w drugim gemie, dzięki czemu kilkanaście minut później prowadziła już 4:1. Krakowianka nie zamierzała się jednak poddawać, odrobiła stratę „breaka” w siódmym gemie i doprowadziła do wyrównania. Reprezentantka Polski przy wyniku 5:5 po raz drugi odebrała podanie przeciwniczce i chwilę później zapisała pierwszego seta na swoim koncie.

Druga odsłona meczu miała podobny przebieg. Na początku lepiej spisywała się tenisistka z Półwyspy Apenińskiego, która odskoczyła na 3:1. Młodsza z sióstr Radwańskiej na więcej Bronzetti już nie pozwoliła. Wygrała pięć gemów z rzędu i po 2 godzinach i 11 minutach walki zapewniła sobie miejsce finale.

Urszula Radwańska o drugi tytuł w sezonie zagra z rozstawioną z numerem 5, Jeleną Rybakiną.